Yoga evde de yapılabilir

Birçok insan yoga yapmak ister. Evde yoga yapmanın faydalı olduğu noktalarda vardır. kendi içinde sıkıntılarının olduğu durumlarda vardır. Evde yoga yapmak genellikle hem zaman kaybını önlemek için hem de ekonomik olması açısından tercih edilmektedir.   Gelin evde kolay yoga nasıl yapılır anlatalım.

Yoga aynı meditasyon gibi rahatlatıcı bir egzersiz çeşididir. Diğer egzersizlerden daha sert bir zeminde gerçekleştirilmesi sebebiyle ayrılır. Meditasyon gibi yoga da zihni rahatlatır.

  • Temel yoga hareketleri için gerekenler

Yoga sert bir zeminde yapılması gereken bir egzersiz çeşididir. Bunun için yoganın yapılacağı mat uygun seçilmelidir. Çok sert veya çok yumuşak zeminlerden uzak durulmalıdır. Yoga için gereken başka bir unsur da sessiz bir ortamın tercih edilmesidir.

Bu istenilen zihinsel rahatlamaya kavuşmanızı sağlamaya yardımcıdır. Yoga örneğin yemyeşil ve sessiz alanda yapıldıysa kişisel tatmin daha çok olacaktır. Evde kolay yoga nasıl yapılır sorusunun cevabı evimizin huzurlu duvarları arasında ya da bahçemizdeki ağaçlarımızın arasındadır.

Evde nasıl yoga yapılır sorusunun cevab ı bazı temel hareketlerden geçer.

  Çocuk duruşu
Sinir sistemi ve lenflere iyi gelir. Hem fiziksel hem de zihinsel bir egzersizdir.

    Köprü duruşu:
Stresle başa çıkmakta birebirdir.

    Öne eğilme
Bitkinliğe ve depresyona iyi gelir.

    Kartal duruşu
Konsantrasyonu artırır.

    Hareketsiz durmak
Yogayı sonlandıran harekettir.

    Üçgen duruş
Vücudu esnetir ve stresi giderir.

    Yatay duruş
Omuz kısımlarında oluşan kamburluğu engeller.