evde yapılacak karın egzersizleri

Bütün kadınların beyinleri meşgul eden konuların başında gelen tek şey vardır fit olmak. O yüzden de yaz gelmeden önce fit olma adına kilo vermek için yapabileceği çalışmayı yapmak ister. Bizde sizlere bu yazımızda evde yapılabilinecek karın egzersizlerine bir göz atacağız. Çoğu kadın bunları yapabilmek için çok paralar harcayarak spor merkezlerine yazılır ancak yazıldığı hale çoğu kadın bu spor merkezlerine gitmez. Aslına bakılırsa gitmesi de gerekmez çünkü evde yapılabilecek bir sürü karın egzersizleri sayesinde kadınlar şekle girerek istediği vücut hatlarına sahip olabilir.

Karın egzersizleri arasından seçim yaparak değişik kombinasyonlar oluşturarak günden güne yağlarınızı yakabilir ve forma girebilirsiniz. Karın egzersizlerinin dışında tabi ki ilk önce kararlı olmanın ve bu karar doğrultusunda hareket etmenin gerekliliğini unutmamalısınız. Daha sonra ise karın egzersizlerinin yanında bol su içip beslenmenize dikkat ederek rahatlıkla kilo verebilirsiniz.

evde yapılacak karın egzersizlerinden bazıları

Sırt üstü yatarak bacakları vücudunuzla 90 derecelik açı yapacak şekilde kırarak kaldırın. Daha sonra ellerinizle başınızın altından tutun ve çenenizle göğsünüzün mesafesini koruyarak 10 tane mekik çekin. Bunu 3 set yaptıktan sonra sonuncu mekikte yukarda kalın ve küçük küçük 10 defa kendinizi yukarı itin.

Bir başka harekette ise bacaklarınızı kırarak sola yatırın. Ellerinizi başınızın altına koyun ve başınızla dümdüz yukarı kalkın. Bu hareketi de yine 3 set halinde yapın.

Evde karın egzersizleri yaparak yağlarınızdan kolayca kurtulabilir, fit bir görünüş kazanabilirsiniz. Yeter ki kararlı olun, pes etmeyin, bu önerilere uyun ve bu hareketleri düzenli yapmaya çalışın.